Страницы

Реставрація гарнізонного храму у Львові

костел Єзуїтів
Реставрація гарнізонного храму у Львові


Поляки допоможуть реставрувати гарнізонний храм свв. Петра і ПавлаУ рамках українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» у Львові буде проведена низка робіт з відновлення колишнього костелу Єзуїтів – церкви Петра і Павла, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Окрім Міністерства культури та національної спадщини Польщі, яке фінансує цей проект, до відновлення церкви долучиться і воєводство Малопольське. Також 200 тис. грн на проведення гідроізоляції закладено у проекті бюджету розвитку Львова на 2012 рік.


Костел єзуітів - гарнізонний храм


Сьогодні, 3 квітня, делегація спеціалістів з Польщі оглянула храм і визначила першочергові завдання. Зокрема, вирішено провести фотограмметрію – фіксацію усіх стінописів з використанням комп’ютерних технологій.Як розповів представник Міністерства культури та національної спадщини Польщі Міхал Міхальскі, результати фотограмметрії передадуть Академії мистецтв Кракова, де визначать необхідні види реставраційних робіт і складуть кошторис.

костел Єзуїтів

костел Єзуїтів


«Інтерес до цього храму викликаний тим, що його відкрили не у 90-х роках, як інші храми у місті, а саме тепер. Він витримав паузу. До інших храмів ми уже звикли, використовуємо їх, а тут щось нове, ще є якась таємниця.Наші співпраця з поляками по проекту «Збереження спільної культурної спадщини» триває з 2007 року. Цього року вона поширилась і на цю церкву.Також до відновлення церкви Петра і Павла фінансово долучається воєводство Малопольське як партнер Львівської області.

Ремонт  гарнізонного храму у Львові


У цьому році ми повинні скласти саму програму робіт: що потрібно зробити першочергово, що може зачекати, а що не потрібно рухати взагалі. Храм досить добре збережений. Ми, звичайно, залучимо польських спеціалістів до цієї програми.

костел Єзуїтів

костел Єзуїтів


Ми маємо першочергові завдання – це гідроізоляція і дах. Дах уже частково замінений. Однак над навою протікає. Він у непоганому стані, але є потрапляння вологи. Також ми знаємо, що ринви не відводять воду від фундаментів. Тож це є першочергове завдання.Друге – укріпити наявний стінопис, щоб він не осипався. Усім цим роботам має передувати дослідження. Якщо б ми зараз розпочали проводити обміри, то виконували б ці роботи напевно рік. Те, що запропонували поляки -методом лазерного сканування і фотограмметрії- дасть можливість зробити це за літній сезон і до осені ми вже будемо мати докладні плани. Той стінопис перенесеться на папір, на площину, то ж можна буде побачити що де є, чого бракує», – розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.«Для того, щоб проводити реставрацію, нам необхідно згідно з законодавством зробити проектно-кошторисну документацію. ЇЇ вартість для нашого храму – 15 млн грн. Держава коштів на це не дає. А без неї ми не можемо робити реставрацію храму. Сьогодні ми зіткнулися з такою ситуацією, що є люди, які готові бути спонсорами в реставрації певних об’єктів храму, але ми не можемо ті кошти використати без проектно-кошторисної документації. 15 млн грн. – це дуже велика сума для церкви, та й вартість проекту постійно зростає.Мені приємно, що польська сторона виявила бажання зробити ці геометричні знімки розписів храму, що є важливо для нас. Вартість такого проекту теж оцінюється у мільйони гривень. І важливо, що польська сторона цим зацікавилася. Маючи ці знімки я зможу подорожувати по Європі і збирати кошти на реставрацію храму. З цими даними до нас ставитимуться уважніше, це свідчитиме, що ми добре підготувалися до процесу реставрації пам’ятки архітектури 17 століття», – зазначив настоятель церкви о.Степан Сус.Нагадаємо, церкву св. Петра і Павла відкрили наприкінці 2011 року після 65-річної перерви. Храм – пам’ятка культури 17 ст., одна з найбільших культових будівель Львова: його довжина – 41 м, ширина – 22,5 м, висота – 26 м.Протягом 2010-2011 року відремонтовано дах костелу. Із міського бюджету на заміну покрівлі було виділено 1 млн 099 тис. грн.Галицька пісня на вулицях Львова


Немає коментарів:

Дописати коментар

Напишіть свій email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner