С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ. Села Галичини

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ
За селом Малий Любінь


Історія села Малий Любінь. Городоцький район. Львівська область.


             Село Малий Любінь розташовано на території, яка була заселена ще за княжих часів. На давнє  походження села Малий Любінь вказує  схема розташування та забудови церкви, яка побудована поза поселенням "під лісом на здавна означеному (окопаному, обсадженому) місці серед непрохідних трясовин та ставу". По легенді назва села походить від квітки "любінь", яка масово росла в тих краях.

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Квітка Любінь           В 1848 році в Австро-Угорщині, в складі якої в той час була Галичина, відмінили кріпацтво. В честь цієї події на початку села встановлений памятний хрест.


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Памятний знак в честь скасування кріпацтва


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Памятний напис на хресті             На життя села Малий Любінь вплинули і дві світові війни. Тут проходили бойові дії першої світової війни. Під час україно-польської війни в селі розташовувались підрозділи галицької армії. Друга світова також не пошкодувала мешканців села.


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Карта бойових дій україно-польської війни

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Розташування підрозділів галицької арміі

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Братська могила січових стрільцівВели свою боротьбу тут і воїни УПА. 6 січня 1945 року на самий "Святий вечір" "радянськими визволителями" було спалено велику частину будинків Малого Любеня, загинули невинні люди. В память про ці події в селі збереглися братські могили січових стрільців та воїнів УПА. В центрі села встановлено памятний знак в памяь про трагічні події 6 січня 1945 року.


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Памятний знак в память про трагічні подіі в с.М.Любінь


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Братська могила воїнів УПАС. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Вони загинули за волю України


В память про ці сумні події рівно через 50 років на Різдво 1985 року мешканцями села було поставлено Вертеп

Вертеп в селі Малий Любінь

Малий Любінь сьогодні


         В селі Малий Любінь збереглася школа, де вчилися діти за часів Польщі (1919-1939 р.) і навчаються зараз початкові класи. Є також і культурний центр - клуб. Під час великих свят організовують народні гуляння на лоні природи. Також обладнанна пральня "Камянка", де мешканці мають можливісь прополоскати випрані речі.

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Літній танцювальний майданчик


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Школа с. Малий Любінь


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Камянка


Церква Пресвятої Трійці в селі Малий Любінь


          Але сама головна святиня села Малий Любінь - церква Пресвятої Трійці. Церкві вже понад 300 років.Згідно напису на західному одвірку деревяний храм звели в 1705 році ясновельможний пан Іван Краковський та Розалія дідичі Любінські. Дзвіниця збудована у 1930-х роках на місці старої майстром Григорієм Сусоловським. За свою трьохсотлітню історію церква зазнала багато лих: неодноразово горіла, під час українсько-польської війни в ній тримали коней, у радянські часи виконувала функцію колгоспної комори.

С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

Дзвіниця


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

церква Пресвятої Трійці


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

церква Пресвятої Трійці


С. МАЛИЙ ЛЮБІНЬ

церква Пресвятої Трійці


Немає коментарів:

Дописати коментар

Напишіть свій email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner