Високий Замок в місті Львові


Високий Замок в місті Львові
Високий Замок в місті Львові


Високий Замок і гора Арарат


 У Вірменії є своя гордість - гора Арарат. Арарат – це бренд Вірменії : футбольна команда – «Арарат» Єреван, вірменський коньяк - «Арарат». У місті Львові також є своя гордість – Високий Замок. Це також бренд міста Львова: газета «Високий Замок», парк «Високий замок», ресторан-кафе «Високий Замок», музичний гурт «Високий Замок». Музиканти часто згадують Високий замок у своїх творах, наприклад, одна з найвідоміших львівських пісень «Там під львівським замком».Але є одна невелика відмінність між горою Арарат і Високим замком у Львові. Гора Арарат хоча і є гордістю всіх вірмен, але на сьогоднішній день розташована на території Туреччини. Вірмени можуть милуватися горою Арарат тільки на відстані, а щоб підійти поближче необхідно перетнути кордон двох держав Вірменії і Туреччини. Львів’янам пощастило набагато більше від вірмен, вони без проблем можуть піднятися на найвищу вершину Львова, Високий Замок, нажаль сам замок не зберігся (зберігся тільки фрагмент стіни), і милуватися панорамою древнього міста левів.

Історія  Високого Замку


Високий Замок збудований у Львові на Замковій горі галицько-волинським князем Левом Даниловичем, сином Данила Галицького. Крім Високого Замку на Замковій горі був збудований і Низький замок. За свою історію Високий Замок неодноразово руйнували. У 1340 році при першому захопленні Львова польським королем Казимиром дерев’яний замок було спалено.

 У 1353 році відновлений замок спалено литовцями. У 1648 році Високий Замок здобули козаки Богдана Хмельницького під проводом полковника Максима Кривоноса. У 1704 році Львів здобули шведи і значно пошкодили Високий Замок. В 19 столітті Високий Замок практично був розібраний на будівельні матеріали. За час свого існування Високий Замок був і резиденцією королівського старости і навіть використовувався як в’язниця.

Ансамбль "Високий Замок"Немає коментарів:

Дописати коментар

Напишіть свій email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner